Skip to main content

Witamy po raz kolejny!!!

Tym razem wróciliśmy z „misji Baobab” – Morondava, miejscowości na południowo-wschodnim wybrzeżu Madagaskaru w miejscu gdzie występuje największy gatunek drzew Baobab, a mianowicie Baobab Grandidiera (otrzymał swoją nazwę na cześć francuskiego botanika i odkrywcy, Alfreda Grandidiera).  Drzewa te osiągają nawet do 30 m wysokości, a w ich specyficznym zgrubiałym pniu magazynują wodę na długie gorące dni w porze suchej, nawet do 120.000 litrów.

Przepiękne malownicze krajobrazy, zachody słońca z wspomnianymi Baobabami w tle to niezwykła gratka dla fotografów, poniżej mała galeria od Pawła! - Zapraszamy do oglądania.

Kolejnym punktem zwiedzania był Park Narodowy Kirindy Mitea - gdzie występuje duża ilość gatunków endemicznych ssaków (lemury), ptaków (flamingi), gadów czy płazów , które występują tylko w tym miejscu na świecie.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć wyprawy wędkarskiej, tym razem z miejscowym kapitanem i załogą wypłyneliśmy w głąb oceanu aby łapać takie okazy jak karanksy, barracudy, tazary, tuńczyki - zabawa była przednia jedna ryba za drugą!!! 🙂

Zapomniałbym bym dodać że na samym początku "misji Baobab" spędziliśmy parę dni w stolicy Madagaskaru - Antannarywa, gdzie zwiedziliśmy pałac królów (już nie panującej dynastii) muzeum, siedzibę ministrów, a oprowadzający nas przewodnik opowiadał historię Madagaskaru.

 

Kolejna niesamowita przygoda - zaliczona, zapisana wśród wspomnień.

Ale to nie koniec już niedługo kolejna wyprawa...!!! a gdzie ?? 🙂

obserwujcie nas na Instagramie : @anglers_at

 

Wkrótce relacja Video z "misji Baobab"

Pozdrawiamy Anglers Adventure Team

 

 

 

 

Anglers - Adventure Team