Islandia 2018

Wspaniała wyprawa do lodowej krainy (ponad 11% pow. zajmują lodowce, których jest około 400 stu na całej wyspie), oprócz lodu na Islandii znajdują się liczne wulkany ok. 130 w tym 8 aktywnych, niezliczona ilość gejzerów i gorących źródeł które są wykorzystywane w dużym stopniu do ogrzewania domów, gospodarstw, przepiękne olbrzymie wodospady oraz wiele innych ciekawych miejsc, krajobrazów które to Anglersi zwiedzali…

Stolicą Islandii jest Reykjavik gdzie zamieszkuje aż 1/3 mieszkańców, całkowita populacja to około 340 tyś. osób, w tym bardzo dużo naszych rodaków co było miłym zaskoczeniem dla nas, na każdym kroku i miejscu które odwiedzaliśmy było słychać nasz ojczysty język, dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach i kulturze Islandczyków. Głównym źródłem utrzymania jest turystyka ale również rybołówstwo i pasterstwo dzięki czemu mogliśmy spróbować wspaniałych regionalnych, tradycyjnych dań … między innymi taki specjał jak mięso renifera, polecamy!

Przejechane ponad 1300 km, pieszych wycieczek ponad 100 km, zwiedzonych niezliczona ilość miejsc… a to wszystko żeby poznać to niesamowite miejsce na ziemi, nie ma co więcej się rozpisywać musicie sami to zobaczyć! zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć !

(P.S. wkrótce relacja video)

Pozdrawiamy Anglers Adventure Team

Anglers - Adventure Team