Skip to main content

Islandia 2018

Wspaniała wyprawa do lodowej krainy (ponad 11% pow. zajmują lodowce, których jest około 400 stu na całej wyspie), oprócz lodu na Islandii znajdują się liczne wulkany ok. 130 w tym 8 aktywnych, niezliczona ilość gejzerów i gorących źródeł które są wykorzystywane w dużym stopniu do ogrzewania domów, gospodarstw, przepiękne olbrzymie wodospady oraz wiele innych ciekawych miejsc, krajobrazów które to Anglersi zwiedzali...

Stolicą Islandii jest Reykjavik gdzie zamieszkuje aż 1/3 mieszkańców, całkowita populacja to około 340 tyś. osób, w tym bardzo dużo naszych rodaków co było miłym zaskoczeniem dla nas, na każdym kroku i miejscu które odwiedzaliśmy było słychać nasz ojczysty język, dzięki temu dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach i kulturze Islandczyków. Głównym źródłem utrzymania jest turystyka ale również rybołówstwo i pasterstwo dzięki czemu mogliśmy spróbować wspaniałych regionalnych, tradycyjnych dań ... między innymi taki specjał jak mięso renifera, polecamy!

Przejechane ponad 1300 km, pieszych wycieczek ponad 100 km, zwiedzonych niezliczona ilość miejsc... a to wszystko żeby poznać to niesamowite miejsce na ziemi, nie ma co więcej się rozpisywać musicie sami to zobaczyć! zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć !

(P.S. wkrótce relacja video)

Pozdrawiamy Anglers Adventure Team

Anglers - Adventure Team